Farkında mısın .? Aşık mısın !

by:

Hayat

Farkındalık ; zihnin yüreği anlama sürecidir. Farkında mısın .? Aşık mısın !

Herkes kendisi için bir derstir. Başkalarını anlamak onlara iyi görünmek yerine bunu kendim için yapmayı isterim. Kendimi iyileştirmek kendime iyi gelmek temelinde zaten güçlü bir karakter oluşturmaya dayanır. Peki sen kendin için ne yapıyorsun .?

Çoğumuz ikili ilişkilerde hep karşımızda kini memnun etmeye çalışırız , onların arzularına hizmet ederiz belirli bir düzeyde bu normal olsa da aşırısı hem bizi hem de karşımızdakini mutsuz eder. Sürekli almadan veremezsiniz. Vermek içinde sizin belirli bir birikiminiz olması gerekir. Bu birikim duygusal birikimdir. Kendini iyi hisseden kendisiyle barışık kişiler karşısındakine güçlü ve özgüvenli duruş sergiler. Bu da bulunduğu her ortamda farkındalık sağlar.

Aşk dediğimiz şey arzuların karşı cinste vücut bulmasıdır. Kimse kusura bakmasın ama ben , doğaya ,hayvanlara , tabiata aşığım sözlerine itibar edenlerden değilim. Sevgi duymak ile aşk başka bir şeydir.  Aşk tamamen içgüdüsel duygulara hizmet eder. Sokratese göre aşk ; güzelliğin aracılığıyla çoğalma arzusudur. Bence aşk efsunlu bir duygudur. İnsanı gerçeklikten uzaklaştırır tamamen ruhlar arasında bir bağ kurdurur. Duygularımız bir yandan bizi bu arzuya doğru sürükler beyin işlevini yitirir sadece kalbe hizmet eder.

Farkında mısın .? Aşık mısın !

O an sadece arzular hayaller devreye girer. Karşındaki doğru kişimi düşünemezsin. Bu duyguyu kontrol edemezsin savunmasız olacaklardan habersiz gözü pek bir şekilde teslim olursun. İşte bundan sonrasında kalbine hükmetmek zordur. Ama onu kontrol edebilirsen işler daha kolaylaşır. Aşk sonsuz değildir. Her şeyin gibi onunda bir ömrü vardır. Bittiğinde yerini sevgiye bırakıyorsa işte bu doğru kişidir.

Sevginin zaman zaman ayrı kalmakla azalacağını düşünürler. Bence hiçte azalmaz . Aksine sürekli beraberlik soğutur insanları. Uzaktan her kadın-erkek hoş gelir. Her gün birini görmenin tadı başka , ayrı kalıp kavuşmanın tadı bambaşkadır.

 

“seni seviyorum çünkü ; “

“ hiçbirşey söyleme “ diyerek sözünü kesti.

“insan sevdiği için sever . aşkın bir gerekçesi yoktur.”

 

simyacı , paulo coelho

6 Replies to “Farkında mısın .? Aşık mısın !”

 1. emir dedi ki:

  vaay beee

 2. hakan alp dedi ki:

  arzular şelale..

 3. ebru dedi ki:

  en güzel aşk zor olandır

 4. arda dedi ki:

  ben aşk nedir bilmem ne bir seni bilirim birde seni görünce sıkışan kalbimi ……..

 5. Simay dedi ki:

  aşk var mıdır yok mudur bilmem ama bu yazı her şeyin özeti olmuş 🙏🏻

 6. […] Onunla biraz daha iletişim kurun ama bunu onun için çok kolaylaştırmayın. Örneğin, eski sevgilisiyle ilk birkaç etkileşimde, ilişkilerindeki bozulma hakkında başka düşünceleri olup […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:

smm panel
instagram takipçi
takipçi
sağlıyıcı smm
düğün organizasyonu
düğün salonu
düğün mekanı