Hindistan Geçen Hafta Dünya Çapındaki Covid-19 Enfeksiyonlarının Yarısını Oluşturdu

by:

HaberHayat

Dünya Sağlık Örgütü, Hindistan’ın dünya çapında bildirilen koronavirüs vakalarının yaklaşık yarısını oluşturuyor

‘ Hindistan Geçen Hafta Dünya Çapındaki Covid-19 Enfeksiyonlarının Yarısını Oluşturdu ‘Ülke ayrıca 10 dokuz sorumluydu COVID-19 Cenevre merkezli ajansın haftalık rapora göre, geçtiğimiz hafta içinde WHO Güney Doğu Asya bölgesinde vaka ve ölümlerin. Dünya Sağlık Örgütü Çarşamba günü yaptığı açıklamada: ” Hindistan , bölgedeki hem vakaların hem de ölümlerin% 90’ından fazlasını, ayrıca küresel vakaların% 46’sını ve geçen hafta rapor edilen küresel ölümlerin% 25’ini oluşturuyor.” Rakamlar , bu haftaki G7 toplantısı için Birleşik Krallık’taki Hindistan delegasyonu arasında iki pozitif COVID vakası bulundu.

Kederli aile üyeleri Hindistan'ın Jammu kentinde bir cenaze ateşi yaktı

– Kederli aile üyeleri Hindistan’ın Jammu kentinde bir cenaze ateşi yaktı –

Yeni Delhi'de yorgun işçiler bir ambulansın arkasında dinleniyor

– Yeni Delhi’de yorgun işçiler bir ambulansın arkasında dinleniyor –

‘Hindistan Geçen Hafta Dünya Çapındaki Covid-19 Enfeksiyonlarının Yarısını Oluşturdu ‘ Hindistan, G7 üyesi olmamasına rağmen, grubun dışişleri bakanlarının bu hafta Londra’da iki yıldan fazla bir süredir ilk yüz yüze toplantısına davet edildi. Hindistan, geçen hafta yaklaşık 2,6 milyon yeni vaka, bir önceki haftaya göre% 20 artış ve 23.231 ölüm bildirdi. Örgütün raporunda, dünya çapında 5,7 milyon yeni enfeksiyon olduğu ve 93.000’den fazla ölüm teyit edildi. Dünya nüfusunun neredeyse% 18’ini oluşturan Hindistan, Salı günü 20 milyon enfeksiyon kaydeden ikinci ülke oldu. İlki Amerika Birleşik Devletleri’ydi.

Hindistan'da hastaneler virüsle baş etmek için mücadele ediyor

– Hindistan’da hastaneler virüsle baş etmek için mücadele ediyor –

Yeni Delhi'de bir kadın oksijen yardımıyla nefes alıyor

– Yeni Delhi’de bir kadın oksijen yardımıyla nefes alıyor –

Hindistan’da, ülkede ilk kez tanımlanan oldukça bulaşıcı yeni bir varyant da dahil olmak üzere, virüsün yayılmasının ardından, hastanelerde yatak ve oksijen tükeniyor. Morglar ve krematoryumlar dolup taşıyor. Hastane yataklarını bekleyen ambulanslarda ve otoparklarda çok sayıda insan hayatını kaybetti.

Hindistan hükümeti, yeni vakalarda yıkıcı bir artışı yavaşlatmak için sıkı bir kilitlenme çağrılarıyla karşı karşıya kaldı. Yeni Delhi’deki bir mahkeme ayrıca, aşırı hizmet veren hastaneler için düzensiz oksijen tedarikini artırmadıkları için yetkilileri cezalandırıp cezalandırmayacağına da karar verecek.

Muhalefetteki Kongre partisinin liderlerinden Rahul Gandhi, bu hafta “Hindistan hükümetinin tam bir strateji eksikliğinden dolayı kilitlemenin şu anda tek seçenek olduğunu” söyledi. Hindistan’daki salgının komşularına da yayıldığına dair işaretler de var. Nepal, geçen hafta vakalarda% 137 artış kaydederek 31.088’e ulaştı, Sri Lanka’nın COVID-19 salgını da büyüdü.

One Reply to “Hindistan Geçen Hafta Dünya Çapındaki Covid-19 Enfeksiyonlarının Yarısını Oluşturdu”

  1. […] 300.000 sadece üçüncü ülke oldu Covid-19 ölüm olanların bazıları çarpıcı bir ölümcül mantar enfeksiyonu ile ilgili korkuların […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:

smm panel
instagram takipçi
takipçi
sağlıyıcı smm
düğün organizasyonu
düğün salonu
düğün mekanı