İçeride Sıkışmış: Kabin Ateşiyle Mücadele Etmek İçin “Numara Yapın”

by:

Hayat

Her şey iptal edildiğinde hayatı ilginç tutmanın yollarını bulmak.

Hepiniz garip zamanlar bunlar. Konferanslardan konserlere, restoranlara kadar her şey iptal edildi. Ve iyi bir nedenden ötürü: Sosyal mesafeyi uygulamazsak, hastanelerimiz tüm enfekte olanları ve hatta ilgilenilmesi gereken diğer rahatsızlıkları olan kişileri tedavi edemeyecek kadar bunalabilirler . İçeride Sıkışmış: Kabin Ateşiyle Mücadele Etmek İçin “Numara Yapın”

Salgının zamanlaması göz önüne alındığında, öğrencilerimin aklındaki en önemli şeylerden biri “Bahar tatili ne olacak?” Salonlarda, parasını zaten ödedikleri için birkaç öğrencinin yolculuğa çıkma niyetinde olduklarını duydum.

Seyahat planlaması için yaşayan biri olarak, özellikle de seyahat için hazırlıklı olmanız ve biriktirmeniz gerektiğinde, hayal kırıklıklarını ve meydan okumalarını anlamak kolaydır. Yine de bu gerçekten çok kötü bir fikir. Tüm havalı insanlar evde kalıyor!

Uzun bir süredir şekillenmekte olan şey için sosyal mesafeyi ve kendi kendine karantinayı uygulamaya başladığımızda, en iyi ihtimalle aşırı can sıkıntısı ihtimaliyle karşı karşıyayız . Uzun süreli izolasyon, zihinsel ve fiziksel sağlığın azalmasına ve tahrişin artmasına neden olabilir, bu nedenle işleri ilginç tutmanın yollarını bulmak ve dört gözle bekleyecek bir şeye sahip olmak bir yaşam çizgisi olacaktır.

Pandeminin yerel ekonomik etkisini ve psikolojik etkilerini merak ettiğim için bir beyin dalgası yaşadım: Planlı tatillerimizi yapamadığımıza göre, neden sahtekarlık yapmayalım?

Bir sahtekarlık

Kendi evinizden bir yeri “ziyaret etmek”, orada yaptığınız her şeyi, koşullar altında yapabildiğiniz ölçüde, kendi pijamalarınızın rahatlığında yapmaktır. Bu neden faydalı olur? İlk olarak, sahtekarlık, deneyimlerle ilgili olumlu duygularımızı artırmak için belirli düşünce ve davranış türlerini tatmak veya kullanmak için harika bir egzersiz olabilir. Olumlu zihinsel zaman yolculuğu adı verilen , önceki keyifli olayları hatırlamak için zamanda geriye “yolculuk” veya gelecekteki olumlu olaylara doğru zamanda ileri gitmek olan belirli bir stratejinin , artan olumlu duyguları öngördüğü gösterilmiştir.

Daha fazla mutluluk deneyimlemekle bağlantılı olan başka bir tat alma stratejisi mevcut olmak veya kasıtlı olarak dış dünyadaki kaos ve belirsizlikten ziyade mevcut deneyiminizin keyifli yönlerine odaklanmaktır. İkincisi, hedefler belirlemek , yeni şeyler deneyimlemek ve yaratıcı düşünmek gibi yeni iç mekan yaşamlarımızın monotonluğunu bozan çeşitli şekillerde zihnimizi meşgul edebilir .

Bir gezi planladığımda, yemek (her yerde en önemli şey bu değil mi?), Gelenekler, tarih, manzara, sanat ve yapılacak şeyler dahil olmak üzere bölge hakkında kapsamlı araştırmalar yaparım. Seyahat araştırması zihnimizi meşgul eder ve bizi kapılarımızın dışındaki başka bir dünyaya çeker. Yiyecek ve içecek bizi her yere götürebilir. Birçok müze, koleksiyonları kapalıyken ücretsiz sanal turlar sunuyor . Ve teslimat hizmetleriyle, evden çıkmadan da ilginç yerlerden ürünler alabiliriz!

Birdenbire ev okulu öğretmeni olursanız, bu eğlenceli bir eğitim fırsatı olabilir ve bunu sosyal hale getirmek istiyorsanız, arkadaşlarınızın veya ailenizin sahtekarlığın bazı kısımlarını planlamasına ve kutlama için Skype’a izin verebilirsiniz. Düşük istihdam sizin için bir sorunsa, ücretsiz olarak yapabileceğiniz birçok yalnızca çevrimiçi etkinlik vardır.

İlk adımınız bir yer seçmektir

Bulunduğunuz bir yeri tekrar ziyaret edebilir veya yeni bir yeri keşfedebilirsiniz! Zaten keyif aldığınız bir yeri seçmek, size neyi arayacağınız konusunda bazı yerleşik bilgiler verir. Biraz daha meydan okuma için, her zaman gitmek istediğiniz bir yeri seçin ve onun hakkında bir şeyler okuyun. Daha sonra daha derin bir dalış yapabilir ve konumun tarihi, ortak gelenekler ve önemli figürler hakkında ilginç bir şeyler öğrenebilirsiniz.

Araştırmanızdan, burada evde deneyimleyeceğiniz en az üç şey seçin. Yiyecek ve içecek, yapılacak bir şey ve izlenecek, okunacak veya dinleyecek bir şeyler.

İçeride Sıkışmış: Kabin Ateşiyle Mücadele Etmek İçin “Numara Yapın”

 

2 Replies to “İçeride Sıkışmış: Kabin Ateşiyle Mücadele Etmek İçin “Numara Yapın””

  1. […] romanlar, filozoflar, keşişler, oyun yazarları, antropologlar, psikologlar, ressamlar, söz yazarları, sporcular ve evet tıp uzmanları, çoğumuz (bu meslekleri kendimiz […]

  2. […] kendine yapacağı her iyiliği kendine yapılmış gibi hissetmektir. Dostumun bana en büyük iyiliği kendi için iyi bir şeyler yaptığı zamandır. Size şimdi gerçek dost […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:

smm panel
instagram takipçi
takipçi
sağlıyıcı smm
düğün organizasyonu
düğün salonu
düğün mekanı