Pamuk Prenses Artık Burada Yaşamıyor

by:

Hayat

Nasıl İlerleyeceğinize Karar Verin: Bu Sizin Anınız, Şimdi

‘Pamuk Prenses Artık Burada Yaşamıyor’ Zamanımız, yaptığımız seçimlerle kutsanmaktadır. Bugün yardım etmek için ne yapıyorsun?

Burada turist değiliz dostlarım. Bu, birlikte ve şimdi bizim hayatımız. Çantalarınızı açın. Nasıl ilerleyeceğinize karar verin.

İşte hayatla ilgili olan şey: kimse canlı çıkamaz. Önemli olan, hayatınızı iyi kullanmak ve dünyayı bulduğunuzdan daha iyi terk etmek – giderken toparlanmak.

Çünkü gideceksin.

Çizgi romanlar, filozoflar, keşişler, oyun yazarları, antropologlar, psikologlar, ressamlar, söz yazarları, sporcular ve evet tıp uzmanları, çoğumuz (bu meslekleri kendimiz yapsak da yapmasak da) çoğumuzun bunu inkar etme ya da buradaki yer zamanımızın kısa olduğu gerçeğinden kaçınma.

Ölümümüzün gerçeği büyük gerçektir. Shakespeare’in ölümünden Hamlet, “Şimdi olursa gelmemeli” diyor. “Gelmeyecekse, şimdi olacak. Şimdi olmazsa, henüz gelecektir – her şey hazırdır.” Vergilerden farklı olarak, bu kaçınamayacağınız şeylerden biridir – zengin, zeki ya da aydınlanmış olsanız bile. Hazırlık hepsi bu.

 

Modern öncesi dönemlerde çoğu kültürde yaşamın amacı, ruhu öbür dünyaya hazırlamaktı. Bu güne kadar dindar olmaya devam edenler için durum hala böyledir: Dünyadaki yaşam, cennette bir yer kazanmak için ruhun erdem ve erdem göstermesi için kanıtlayıcı bir zemin olan bir kostüm provasıdır.

Ancak bir inanan değilseniz ya da inanç sisteminizde günlük aktivitelerinizin Gökyüzünde Kalıcı Kayıt tutan bir Tanrı, koşu sayınızı bilen bir Ahlaki Muhasebeci ya da ne zaman olduğunuzu bilen Noel Baba’nın bir versiyonu bulunmuyorsa Yaramazlık yaptıysanız (ve bu nedenle, İnci Kapılar’a vardığınızda göksel Küçük Midillinizi ne kadar süreyle alıkoyacağınıza buna göre karar vereceksiniz), o zaman hayatınızın eylemlerinin ahlaki ve etik gerekçelerine nasıl bakarsınız?

İnandığınız şey için ayağa kalkma söz konusu olduğunda hayatınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

İstediğiniz sadece uzun bir yaşam mı?

Belli seçimler yaparsan belki daha uzun bir hayat yaşayabilirsin (kızarmış peynir üzerine tereyağı yok, ama 149’a kadar yaşasanız bile yeterince lif yediğiniz için yaşarsınız. sadece çıldırmış olacaksın. En ateşli destekçileriniz bile artık sizi tezahürat etmeyecek çünkü zemini teslim etme zamanı gelecek.

 

Zamanımız, yaptığımız seçimlerle kutsanmaktadır. Bugün yardım etmek için ne yapıyorsun?

O zamanı kendi mahallelerimizi terk etmekten çok korkarak mı kullanmak istiyoruz? Günlerimizi ve gecelerimizi komşularımızdan korkarak, yabancılardan korkarak, dünya korkutucu bir yer olduğu için dünyaya çıkmaktan korkarak mı geçirmek istiyoruz?

Şu anda çeşitli kuruluşlardan politikacılar, haber spikerleri ve sözcüler bir ürün gibi korku satıyorlar . Bizi korkutuyorlar. Endişemizden yararlanıyorlar. Hayal gücümüze kelepçeler koyuyorlar .

Ama korkunuzu içinizde taşırsanız her yer korkutucu bir yerdir.

Pamuk Prenses Artık Burada Yaşamıyor

Masamın üstünde, bu yazıyı yazarken bile, çevresel vizyonumda 2007’de AARP’den kestiğim kısa bir parça görüyorum. Adı “Nasıl Ölülür” – yazarın atfedilmediği – ve her gün okuyorum: ” Partinin amacı, onu terketmeniz değildir.Herhangi bir kırılma için özür dileyin, ev sahiplerinize teşekkür edin, gelebilmenize sevindiklerini söylediklerinde dinleyin, harika vakit geçirdiğinizi söylerken ciddiye alın, sonra paltonuzu kapın ve gidin. emin olun kapı arkanızdan kapanır. Şapkanı unutma. ”

Korkunun zamanınızı çalmasına izin vermeyin; umutsuzluğun sizi susturmasına izin vermeyin; senin feragat yok istihbarat , cömertlik sevinçten ve potansiyelini ancak bunun yerine gün, saat, harekete geçme anı. Düşünmek. Karar ver. Seç.

Başla.

2 Replies to “Pamuk Prenses Artık Burada Yaşamıyor”

  1. ezgi dedi ki:

    bu arkadaşın yazılarını özlemişim ismini görünce nefes kesmeden okudum

  2. emir dedi ki:

    dostum nerelerdesin kalemine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:

smm panel
instagram takipçi
takipçi
sağlıyıcı smm
düğün organizasyonu
düğün salonu
düğün mekanı